ZNÁTE CANYONING?

Přemýšlela jsem, který sport vám ukážu dnes a narazila jsem na canyoning. Už jste o něm někdy slyšeli? Patří do skupiny adrenalinových sportů, které prověří vaší fyzickou i duševní kondici a zažijete s ním opravdu hodně.

canyoning-vase-plavky-3

Jedná se o zdolávání kaňonů horských potoků a říček ve směru jejich toku, za použití různých outdoorových technik, jako je slaňování skalních stěn nebo vodopádů, plavání nebo brodění v prudké a chladné vodě, skoky do tůní a jezírek, přelézání balvanů a napadaných stromů, v případě vhodných podmínek využití vodního koryta jako skluzavky nebo překonávání prohlubní v závěsu pod lanem.

canyoning-vase-plavky-5  canyoning-vase-plavky-6

Je to opravdová výzva pro milovníky adrenalinu, ale také zábava, kterou můžete prožít i s dětmi, protože canyoning má různé stupně obtížnosti. A ten nejsnadnější je něco jako přírodní aquapark :-).

canyoning-vase-plavky-2

Pokud se chcete do tohoto dobrodružství pustit, nepotřebujete nějaké speciální znalosti či dlouhý výcvik, stačí vám dorá nálada, troška té fyzické kondice a chuť zažít něco nového. To vše v překrásné, jinak nedostupné přírodě.

canyoning-vase-plavky-1  canyoning-vase-plavky-8

Canyoning lze nejlépe provozovat pod dohledem zkušeného instruktora. Veškeré vybavení si můžete půjčit. Klíčovou dovedností je slaňování, které se musíte naučit, ale nebojte se, před vstupem do kaňonu probíhá intenzivní výcvik slaňovacích technik. A zvládnou to i děti. Stejně jako ke slaňování, dostanete instrukce i ke skokům z vodopádů i klouzání po vodě.

A mohu vám zaručit, že po třech hodinách v kaňonu, budete nejen fyzicky vyčerpaní, ale také psychicky naprosto odreagovaní. Odnesete si velmi intenzivní zážitky a s nimi pojící se emoce a pocit, že jste dokázali něco výjimečného.

canyoning-vase-plavky-4

Canyonig se provozuje nejen u nás, oblíbenými destinacemi jsou Itálie, Slovinsko, Španělsko, Švýcarsko, Rakousko, Korsika, Francie.

Na canyoning budete potřebovat neoprénový oblek, sedací úvazek, lano, karabiny a další vybavení pro slaňování, helmu, boty, batoh, lékárničku.

Neoprenové oblečky pro děti najdete v našem e-shopu.

 

Provozovatel webu www.vase-plavky.cz., jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, pro analytické účely a pro personalizaci reklam. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Další informace