ÚŽASNÝ ZÁŽITEK NA VODĚ - RAFTING

Rafting – krásný název pro krásný vodní sport. Konkrétně spočívá ve sjíždění vodních toků na nafukovacím člunu – raftu. Vypadá to nějak takhle:

rafting-293542_960_720

A protože každá řeka, či vodní tok, má různé stupně obtížnosti, najde si tu svojí zábavu a adrenalin opravdu každý. Divoké peřeje, vodopády, vlny a na druhé straně poklidná plavba pro rodinu s dětmi.

rafting-2071883_960_720  rafting-254657_960_720  rafting-339187_960_720

V raftingu se dokonce pořádá mistrovství Evropy a světa a vznik tohoto sportu se datuje někam do 70. let 20. století.

Posádku raftu obvykle tvoří čtyři až osm dobrodruhů, kteří společně pádlují dle pokynů tzv. zadáka, který řídí člun. Výhodou je, že kromě toho zadáka, nemusí mít nikdo další zkušenosti se sjížděním řek. To zní dobře ne?

Vltava, Jizera, Sázava, Morava – sjíždí se všechno, co má proud.

U nás je rafting velice oblíbený a můžete si zajistit jednodenní i vícedenní výlety, dokonce se ujal i u velkých firem jako skvělá relaxace při teambuildingových aktivitách.

Existují půjčovny raftů, kde vám půjčí veškeré vybavení, které budete potřebovat (raft, pádla, vesty, vodotěsné vaky na osobní věci), dokonce i instruktory :-). Takže stačí jen odvaha a chuť vyzkoušet něco nového.

Občas se stane, že se i při sebelepší instruktáži a vedení zadáka, prostě ten raft s vámi převrhne. A to pak je důležité zacpat si nos :-).

rafting-1125216_960_720

Ale nebojte, je to většinou krásný zážitek a kdo se nikdy tzv. necvakl, nemůže se považovat za vodáka, že?

Myslím, že i to riziko namočení stojí za ten úžasný pocit, že jste na obrovské skluzavce. Jedete a nevíte, co vás čeká za rohem a u toho můžete obdivovat krásné břehy, skály, hory, nádhernou přírodu. Je to dokonalá psychická i fyzická očista.

rafting-1377057_960_720  rafting-2033494_960_720

Tento sport vám poskytne, jak vidíte spoustu různorodých zážitků. A nebojte se, že byste museli pořád jen plout. Občas je potřeba vyjít na břeh a trochu se posunout na lepší místo pro sjíždění. Prostě je to zábava, se vším všudy.

rafting-725911_960_720  rubber-boat-442112_960_720

Rafting můžete provozovat nejen u nás, ale také v zahraničí. Některé cestovní kanceláře se specializují na raftingové zájezdy a tak si můžete přivést skvělý zážitek ze Slovinska, Norska, oblíbené Salzy v Rakousku nebo exotické himalájské řeky v Nepálu, či africké veletoky v Zimbabwe. Zambezi je obecně považováno za vodácký ráj.

zambezi - rafting

Za jednu z nejkrásnějších řek v Evropě je považována Slovinská Soča. Vyhledávají ji vodáci z celého světa pro její nádhernou smaragdovou vodu a hluboké laguny mezi kamennými rozvalinami. Po celé délce je několik úseků, které nabízejí program jak pro začátečníky, tak i pro extrémní raftaře. A věřte mi, pokud propadnete raftingu, na tuhle řeku se určitě podíváte.

Pokud vezmete na raft děti, nezapomeňte je vybavit našimi super neoprény, které nyní najdete v nové kategorii.

detsky-neopren-vzor-surf  detsky-neopren-vzor-ruzove-kvety detsky-neoprenovy-komplet-tyrkysovy-1  detsky-neoprenovy-komplet-ruzovy-1

Vodním sportům zdar a raftingu zvlášť. Tedy vlastně "ahoj" :-).

 

Provozovatel webu www.vase-plavky.cz., jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, pro analytické účely a pro personalizaci reklam. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Další informace