PLAVÁNÍ JE ZDRAVÉ!

Plavání je zdravé!

No, otázka je, v čem že to plavete, že? Já Vám občas plavu v takových věcech, že se mi to zdravé nezdá :-). Tak třeba můžete plavat v pravopise, kvadratických rovnicích, morálních hodnotách nebo pracovních povinnostech.

Znám jednoho, co momentálně plave ve vlastivědě, teda spíš úplně se v ní topí, takže se jí za trest učí v pokojíčku :-).

Tak ale teď vážně – samozřejmě vám chci psát o plavání jako takovém a plavání jako sport je nesporně zdravé. Prospívá zejména kloubům a svalům, posiluje Vaše srdce a krevní oběh, působí proti stresu a hodí se téměř pro každého, děti i dospělé.

Plavání se také používá jako rehabilitace, pomáhá v poúrazových stavech i při některých nemocech. To ale musíte samozřejmě plavat správnou technikou, abyste si spíše neuškodili.

Pokud chcete plaváním zhubnout, je třeba plavat minimálně 20 minut a poctivě, se zpevněným tělem. Výhodou je, že plavat mohou i velmi obézní lidé, kteří mají s normálním pohybem problémy. Jako u ostatních sportů je vhodné se plavání věnovat několikrát týdně.

Základem správného plavání je neplavat s hlavou křečovitě nad hladinou, protože pak nepřiměřeně zatěžujete krční páteř. Správně by se mělo vydechovat do vody. Takže klasický styl „prsa“ asi nebude úplně nejvhodnější, navíc se při něm většinou špatně dýchá, rychle se zvyšuje únava a mnoho toho neuplavete.

Dobré je střídat plavecké styly se znakem, kde se srovná páteř a tělo se zrelaxuje. Pokud si nechcete namočit vlasy a ochránit je před chlorem, využijte PLAVECKOU ČEPICI.

K ochraně očí před účinkem chlorované vody doporučujeme zvážit nákup PLAVECKÝCH BRÝLÍ.

Do bazénu je také vhodné nosit gumovou OBUV jako ochranu proti uklouznutí a možné infekce nohou.

Ať už jste začínající plavec nebo plavete pravidelně, důležité je, abyste plavali svým tempem, svojí rychlostí a tak Vám plavání přinese to správné uvolnění a potěšení z pohybu.

Jo, abych nezapomněla – jestli nemáte PLAVKY – nebo hledáte nějaké speciální JEDNODÍLNÉ do bazénu, tak náš e-shop www.vase-plavky.cz,  je Vám k dispozici :-)

female-325980_640

Provozovatel webu www.vase-plavky.cz., jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, pro analytické účely a pro personalizaci reklam. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Další informace